Skip to content

Miód wielokwiatowy

W związku z obecną sytuacją pandemii COVID-19 nie zakładamy na słoiki ozdobnych nakryć

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy należy do najbardziej popularnych oraz najczęściej spożywanych miodów. Niewątpliwie nazywany również miodem tysiąca kwiatów.Bezsprzecznie ta nazwa wzięła się z różnego rodzaju nektaru wchodzącego w jego skład . Pozyskiwany z kwiatów, drzew ,krzewów ,uprawianych ale też z dziko rosnących . Zbierany od wczesnej wiosny do póżnej jesieni. Jego barwa i smak są zależne od rodzaju kwiatów z których pszczoły zebrały nektar. Miody wielokwiatowe wiosenne charakteryzują się jasną barwą, delikatnym kwiatowym zapachem i łagodnym smakiem. Z kolei miody wielokwiatowe letnie i jesienne posiadają ciemniejszą barwę i ostrzejszy smak.Ze względu na słodki smak jest dobroczynnym oraz niezastąpionym przysmakiem większości dzieci .

miód wielokwiatowy

Lecznicze działanie miodu wielokwiatowego

Miód wielokwiatowy składa się głównie z glukozy i fruktozy. Zawiera w swym składzie kwasy organiczne,witaminy,enzymy,oraz biopierwiastki.Ma niewątpliwie dobroczynne działanie przy detoksykacji wątroby. Ze względna na swój skład jest niewątpliwie sprzymierzeńcem w walce z problemami kardiologicznymi. Zawarta duża ilość glukozy i fruktozy wspaniale odżywia mięsień sercowy. Godny uwagi przy przeziębieniach, ogólnie wzmacnia cały organizm .Bezsprzecznie zalecany przy katarze siennym .Przede wszystkim niezastąpiony w chorobach alergicznych dróg oddechowych, takich jak astma oskrzelowa i katar sienny.Dobroczynnie wpływa na żołądek ,wspomaga przemianę materii. Ze względu na jego skład jest niezastąpionym środkiem przy walce z nerwicą oraz depresją.Przyjmowany przez dzieci zapobiega próchnicy. Różnorakie pyłki roślinne znajdujące się w niewielkich ilościach w miodach wielokwiatowych, wywołują w organizmie konsumenta reakcje obronne . Tym samym powodują wytwarzanie przeciwciał co jest bardzo ważne przy leczeniu alergii. Zapobiegawczo, miesiąc przed rozpoczęciem pylenia roślin, można spożywać po 2 łyżeczki miodu wielokwiatowego co 2-3 dni.

Nasze miody powstają w sposób tradycyjny.. Oferujemy Państwu czysty, prawdziwy, naturalny miód, taki, jaki spożywali kiedyś nasi dziadkowie. Sprzedajemy tylko PRAWDZIWY MIÓD.

Miód można zamówić także przez telefon nr 501 708 625

Zobacz także nasz poradnik Jak rozpoznać prawdziwy miód >>>

Sprawdź pełną ofertę naszych miodów w sklepie i odwiedź nas na Facebooku

   

Najnowsze na blogu