Skip to content

Miód nawłociowy

W związku z obecną sytuacją pandemii COVID-19 nie zakładamy na słoiki ozdobnych nakryć

Miód nawłociowy

Miód nawłociowy zaliczany jest do miodów nektarowych. Pozyskiwany z kwiatów nawłoci pospolitej zwanej również mimozą. Bezsprzecznie posiada słodki smak. Można w nim wyczuć również delikatną cytrynową nutkę. W postaci płynnej przybiera barwę od herbacianej po bursztynową. Jego odcień ulega jednak zmianie w procesie krystalizacji. Krupiec charakteryzuje się słomkowożółtym kolorem oraz delikatną kremową konsystencją. Posiada charakterystyczny zapach,przypominający woń kwiatów nawłoci. Z pewnością ten rodzaj miodu ulega bardzo szybkiej krystalizacji. Patoka przemienia się w krupiec już w pierwszym tygodniu od odebrania z ula. Miód nawłociowy jest trudno dostępny, gdyż roślina z której jest pozyskiwany kwitnie pod koniec lata i przez prawie całą jesień. Dla pszczół jest to okres przygotowywania się do zimy.  Część po prostu pozostaje w ulu na zimę stanowiąc pokarm do przetrwania.miód nawłociowy

Lecznicze działanie miodu nawłociowego

Miód z nawłoci stosowany jest w leczeniu układu moczowego, przerostu prostaty, dróg żółciowych ,kamienicy nerkowej oraz stawów. Działa moczopędnie i żółciopędnie oraz przeciwzapalnie. Dzięki dużej zawartości rutyny i kwercetyny poprawia ukrwienie nerek a także żył kończyn dolnych.

Nasze miody powstają w sposób tradycyjny. Oferujemy Państwu czysty, prawdziwy, naturalny miód, taki, jaki spożywali kiedyś nasi dziadkowie. Sprzedajemy tylko PRAWDZIWY MIÓD.  

Miód można zamówić także przez telefon nr 501 708 625

  Zobacz także nasz poradnik Jak rozpoznać prawdziwy miód >>>  

Sprawdź pełną ofertę naszych miodów w sklepie i odwiedź nas na Facebooku

 

Najnowsze na blogu