Skip to content

Miód rzepakowy

W związku z obecną sytuacją pandemii COVID-19 nie zakładamy na słoiki ozdobnych nakryć

Miód rzepakowy

Jest jednym z pierwszych miodów wiosennych. Pozyskiwany w naszym rejonie woj. świętokrzyskiego w miesiącu maju. W tym to właśnie czasie widzimy piękne łany żółtych kwiatów. Wydzielają one intensywny a zarazem charakterystyczny zapach. Wystarczy znaleźć się w pobliżu w ciepły bezwietrzny dzień aby można upajać się wspaniałym słodkim zapachem nektaru. Rzepak to nie tylko roślina miododajna to także roślina oleista. Miód z nektaru rzepaku ma najwyższą zawartość glukozy bo około 51%. Bez sprzecznie jest jednym z najszybciej krystalizujących miodów. Zdarzało się w naszej praktyce pszczelarskiej, że niekiedy zaczyna już krystalizować w plastrach w ulu. Natomiast po odwirowaniu zmienia się w krupiec w ciągu kilku dni. Dlatego też w postaci płynnej jest prawie nieosiągalny w sprzedaży. Ma słomkowy kolor z zielonkawym odcieniem. Po skrystalizowaniu przybiera barwę biała lub szaro kremową. Krystalizuje drobno ziarniście, niekiedy jest mazisty lub twardy. Charakteryzuje się łagodnym smakiem może być lekko gorzkawy. Koniecznie musi być przechowywany w szczelnie zamkniętych szklanych naczyniach,gdyż bardzo chłonie wilgoć. Przypominamy:Prawdziwe miody ulegają krystalizacji,to naturalny proces.miód rzepakowy

Lecznicze działanie miodu rzepakowego

Miód rzepakowy jak już wcześniej wspomniałem ma bardzo dużą zawartość glukozy około 51% .Glukoza jest niewątpliwie łatwo przyswajalna przez organizm, nie obciąża wątroby. Z pewnością pobudza i wzmaga jej detoksykacyjne działanie. Dzięki czemu można łatwiej pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii Bez wątpienia znajdziemy również takie pierwiastki jak, żelazo, bor, magnez czy potas. Ich duża ilość, oraz innych aktywnych substancji, mają istotny wpływ na nasz organizm. Z związku z tym jest godny uwagi w profilaktyce chorób sercowo naczyniowych.Duża ilość potasu dobroczynnie wpływa na regulację ciśnienia tętniczego krwi. Ma także korzystny wpływ na przemiany tłuszczów w wątrobie oraz funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego.Zawarte liczne związki antyoksydacyjne obniżają istotnie ryzyko rozwoju miażdżycy. Acetylocholina która jest w składzie wzmacnia wydolność mięśnia sercowego. Zaletą tego miodu jest korzystny wpływ na układ nerwowy. Godny uwagi w niektórych schorzeniach nerek oraz dróg moczowych. Z pewnością polecany pacjentom z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Ze względu na zawarty w nim bor dobroczynnie wpływa na prawidłową budowę kości i pracę tarczycy.  Z dobrym skutkiem stosowany przy gojeniu ran , oparzeń czy zmian skórnych. Przyłożony bezpośrednio na ranę oczyszcza ją i przyspiesza gojenie.

Nasze miody powstają w sposób tradycyjny. Oferujemy Państwu czysty, prawdziwy, naturalny miód, taki, jaki spożywali kiedyś nasi dziadkowie. Sprzedajemy tylko PRAWDZIWY MIÓD.

Miód można zamówić także przez telefon nr 501 708 625

Zobacz także nasz poradnik Jak rozpoznać prawdziwy miód >>>

Sprawdź pełną ofertę naszych miodów w sklepie i odwiedź nas na Facebooku

 

Najnowsze na blogu