Skip to content

Miód spadziowy

W związku z obecną sytuacją pandemii COVID-19 nie zakładamy na słoiki ozdobnych nakryć

Miód spadziowy 600g

Miód spadziowy powstaje z soku roślin, który pobierają owady żerujące na igłach lub liściach drzew. Słodka ciecz pozostawiona przez mszyce ,czerwce wabi pszczoły które zbierają ją i przenoszą do ula. Następnie składają ją do komórek by ulega dalszej fermentacji, nasycona zostaje enzymami oraz odpowiednio odparowana. Tym samym zamienia się w czarny miód który przez wielu nazywany jest czarnym złotem. Bezsprzecznie powstawanie tego miodu wiąże się z najczystszymi lasami, bogatymi w drzewostan jodłowy. Miód ze spadzi iglastej ma łagodny smak. Z pewnością wyczujemy w nim charakterystyczną woń żywicy. Niewątpliwie jest to cechą charakterystyczną dla tego rodzaju miodu. Miód ze spadzi iglastej ma ciemny kolor, niekiedy czarny z szarym lub zielonkawym odcieniem.Jest mało słodki, cechuje się wysoką zawartością bezcennych naturalnych antybiotyków. Miody spadziowe po skrystalizowaniu przybierają barwę ciemnobrązową z szarym lub zielonkawym odcieniem.

miód spadziowy

Lecznicze właściwości miodu spadziowego

Miód ze spadzi iglastej uznaje się za naturalny antybiotyk. Dzięki swoim właściwością ma bardzo szerokie zastosowanie w lecznictwie naturalnym. Niewątpliwie reguluje pracę serca rozszerzając naczynia wieńcowe. Nieznacznie obniża ciśnienie, polepsza krążenie. Dobroczynnie wpływa na pracę nerek. Wykazuje działania przeciwzapalne, wykrztuśne, łagodzi kaszel.Szczególnie polecany przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, oraz przeziębieniach. Zmniejsza napięcie nerwowe oraz działa uspokajająco. Pomaga w stanach bezsenności. Przyspiesza gojenie ran. Godny również polecenia jako odtrutka przy alkoholu tytoniu. Doskonały na wzmocnienie odporności. Zawarte w nim olejki eteryczne bezsprzecznie pomogą w leczeniu astmy i kamienicy nerkowej. Z pewnością godny polecenia osobom po kuracjach sterydowych oraz antybiotykowych.Posiada więcej węglowodanów niż cukier jednakże jest mniej kaloryczny.  

Nasze miody powstają w sposób tradycyjny. Oferujemy Państwu czysty, prawdziwy, naturalny miód, taki, jaki spożywali kiedyś nasi dziadkowie. Sprzedajemy tylko PRAWDZIWY MIÓD.

Miód można zamówić także przez telefon nr 501 708 625

Zobacz także nasz poradnik Jak rozpoznać prawdziwy miód >>>

Sprawdź pełną ofertę naszych miodów w sklepie i odwiedź nas na Facebooku

 

Najnowsze na blogu